Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Kurowie

Wydarzenia

Wyróżnienie na XII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART

W dniach 22-23 listopada 2023 r. odbył się drugi etap konkursu XII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy. W tym roku hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II : "Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy pragniemy szczęścia i miłości". Wzięliśmy udział w kategorii TEATR. Jury oceniło spektakl jako niezwykle wymownyi bogaty w przekazie wystep, przyznając nam wyróżnienie w tej kategorii. Nagrodę odebraliśmy na Gali Finałowej na deskach teatru "Adria" w Bydgoszczy. Dopełnieniem uroczystości był koncert zespołu Feel.

Galeria

 

 

Piotr Kotfas - Dzień Pracownika Socjalnego

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego i wielka niespodzianka dla wszystkich pracowników naszego Domu. Pan Piotr Kotfas, który zawsze pamięta o naszych mieszkańcach, nie zapomniał także o osobach pełniących na codzień w służbę  na rzecz podopiecznych Placówki. W dniu naszego Święta, postanowił umilić nam pracę i osłodzić tabliczkami czekolady. Dziękujęmy z całego serducha

 

 

Projekt "Święta z dobrą energią" - c.d.

W roku bieżącym, jak już wcześniej pisaliśmy, zdobyliśmy III miejsce za udział w Projekcie "Święta z dobrą energią". Nagrodą był dyplom i czek w wysokości 2500 zł, który został odebrany osobiście przez panią Dyrektor i mieszkankę Beatę Sejdowską na uroczystej gali w Rypinie. Nadszedł czas realizacji czeku, i tak postanowiliśmy zakupić tablety na potrzeby realizacji zajęć rehabilitacji społecznej, w tym zajęć informatycznych.

Galeria

 

 

Święto Niepodległości

11 listopada 2023 roku to bardzo ważna data dla naszego narodu. Tego roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległosci. Święto to ma wymiar nie tylko historyczny, ale także społeczny, kulturalny i duchowy. Jak co roku przygotowaliśmy z tej okazji uroczystą akademię okraszoną patriotycznymi pieśniami i obowiązkowo rozpoczętą hymnem narodowym.

Galeria

 

Przygotowania do Święta Zmarłych

Koniec października, to dla nas zawsze czas zadumy o naszych bliskich zmarłych, a także o mieszkańcach, którzy odeszli. Ku ich pamięci zrobiliśmy własnoręcznie wiązanki, a na modlitwie różańcowej modliliśmy sie o spokój ich dusz.

Galeria

 

Zielone miejsce c.d.

Zakończyliśmy ostatni etap projektu "Obódź w sobie ekologa", w którym bralismy udział, organizowanym przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Teraz pozostało tylko czekać, jak nasz różany ogród w pełni rozkwitnie.

Galeria

 

Pączki od Kotfasa

Po raz kolejny dziekujemy panu Piotrowi Kotfasowi za pamięć o naszych mieszkańcach. Piątek 20-ego okazał się słodkim dniem dzięki naszemu dobroczyńcy, który obdarował nas smacznymi pączkami z Piekarni Dubielak. Dziękujemy zarówno panu Piotrowi, jak i Firmie Dubielak :)

Galeria

 

Listy do Świętego Mikołaja

Mimo, że do "Gwiazdki" jeszcze trochę czasu, to już zabraliśmy się za pisanie listów do Świętego Mikołaja. Wiemy, będzie On mocno zapracowany, więc dobrze, żeby mógł się zapoznać z naszymi drobnymi marzeniami trochę wcześniej. O wsparcie w dostarczeniu ich Adresatowi poprosiliśmy Fundację Święty Mikołaj dla Seniora z siedzibą w Warszawie.

Galeria

 

Wybory parlamentarne 2023r.

15 października w siedzibie naszego Domu został utworzony obwód wyborczy, w którym mieszkańcy mieli możliwość oddania głosów na kandydatów do Sejmu i Senatu, a także wziąć udział w Referendum.

Galeria

 

Piknik w Kowalu

W dniu 12 października, na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, uczestniczyliśmy w Pikniku Terapeutyczno-Prozdrowotnym. Dodatkową, ciekawą atrakcją spotania były alpaki, które mogliśmy dotykać i karmić.

Galeria

Zielone miejsce

W roku bieżącym braliśmy udział w projekcie organizowanym przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, pt. "Obudź w sobie ekologa". Za przygotowaną i złożoną przez nas pracę komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu dla naszego Domu nagrody o wartości 2000 zł, sfinansowanej przez Fundację Drzewo i Jutro. Zgodnie z regulaminem, otrzymaliśmy rośliny wymienione w projekcie w ramach kwoty przyznanej nagrody, a więc lawendy i róże. Tym samym zaczęliśmy urządzanie naszego Zielonego miejsca. Prace jeszcze trwają, efekt końcowy pokazemy wkrótce.

Galeria

 

Ekipa Kotfasa

Dziękujemy naszemu lokalnemu dobroczyńcy panu Piotrowi Kotfasowi za dostarczone nam dary w postaci warzyw. Obecujemy przyrządzić z nich pyszny posiłek.

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka wpisało się w coroczne świeto w naszym domu. Celebrowaliśmy je z naszymi przyjaciółmi z ŚDS z Czarnego oraz DPS w Kowalu. Jak na święto ziemniaka przystało gości powitali Pan Ziemniak z Panią Ziemniak, zapraszając wszystkich do zabawy oraz konkursów. Jak na dobrych gospodarzy przystało podjęliśmy gości pysznym obiadem i słodkim poczęstunkiem. Nie mogło zabraknąć ziemniaków pieczonych w ognisku.

Galeria

 

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka, to święto naszych panów. Aby umilić ten czas panie przygotowały życzenia, prezenty oraz konkurencje sportowe, w których mogli zaprezentować swoją siłę i męstwo.

Galeria

 

Jesień

Choć pogoda na dworze iście letnia, w piątkowe przedpołudnie przywitaliśmy astronomiczną jesień. Witaliśmy ją śpiewem najpiękniejszych jesiennych utworów, a do taktu, na gitarze, przygrywał nasz mieszkaniec pan Jakub. Nie mogło też zabraknąć pyszności przygotowanych przez nasze panie kucharki, które uraczyły nas przepyszną pizzą.

Galeria

 

Sprzątanie Świata

20 września po raz kolejny włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. Może worków ze śmieciami nie mieliśmy zbyt dużo, ale rozpiera nas duma, ze choć w małym małym stopniu mogliśmy przyczynić się do czystości naszej planety.

Galeria

 

Jubilatki

W piątkowe popołudnie 15 września po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć "Jubilatki" z miejscowości Czarne. Panie zaprezentowały przygotowane piosenki wprowadzając nas w rytm dobrej zabawy.

Galeria

 

Peregrynacja Obrazu Jasnogórskiego

Matka Boża w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, w dniach 18-19 września 2023r, gościła w naszej Parafii Świętej Trójcy w Kłotnie. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym wzniosłym wydarzeniu biorąc udział we Mszy świętej dla osób starszych i chorych połączonej z sakramentem namaszczenia chorych, która odbyła się drugiego dnia perygrynacji.

Galeria

 

Przegląd Akordeonowy "HARMONIA"

W dniu 1 września na zaproszenie Centrum Wsparcia Społecznego uczestniczyliśmy we Włocławskim Przeglądzie Akordeonowym "HARMONIA".

Galeria

 

Koncert mieszkańca

Nasz mieszkaniec - pan Jakub, odkrył przed nami swój wielki talent, jakim okazała się gra na gitarze i śpiew. Utwory, które wybrzmiały były autorskimi piosenkami pana Jakuba. Z niecierpliwością czekamy na kolejną prezentację :)

Galeria

 

Grill w towarzystwie "Łęgowian"

Korzystając z wakacyjnej aury zorganizowaliśmy grilla, na który zaprosiliśmy zaprzyjaźniony zespół z Włocławka "Łęgowianie". Jak zwsze, swoim śpiewem, goście wprowadzili nas w nastrój dobrej zabawy. Był śpiew i tańce oraz pyszne dania z grilla.

Galeria

 

Warsztaty z WCEE

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach oferowanych przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem spotkania były obrazy z suszonych kwiatów i roślin. Każdy mógł się wykazać indywidualną kreatywnościąoraz wyobraźnią. Wykonane obrazki pięknie zdobią teraz nasze ściany.

Galeria

 

Koncert młodych talentów w DPS w Kowalu

8 sierpnia na zaproszenie pani Dyrektor DPS z Kowala uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie młodych osób, które swój talent muzyczny zaprezentowały grając na fortepianie oraz skrzypcach. Serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

Galeria

 

Relaks nad jeziorem

Środowe przedpołudnie spędzilismy nad jeziorem Lubiechowskim. Pogoda jak na zamówienie. pyszne lody, tężnie, las i jezioro pozwoliły nam na pełen relaks. Smażing, leżing i plażing, to to czego było nam potrzeba ;-)

Galeria

 

Piknik w Rycykowym Zakątku

Na zaproszenie przedstawicieli Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu 14 lipca braliśmy udział w pikniku zorganizowanym przy okazji Drzwi Otwartych. Impreza miała miejsce w ogrodzie edukacyjnym Rycykowy Zakątek. Było wiele gier, zabaw oraz malowanie wzorków na rękach.

Galeria

 

Konferencja

Dnia 13 lipca 2023r. przedstawicielka Domu brała udział w konferencji, zorganizowanej przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, podsumowującej projekt: "Przyroda bez barier - aktywni niepełnosprawni", podczas której miała przyjemność wysłuchać pouczających wykładów, m.inn.: " Praktyki zwiększające dostępność dla osób w spektrum autyzmu na przykładzie Klubu Świadomej Młodzieży", "Bliżej natury - bliżej siebie. Rola parku krajobrazowego w rozwoju układów zmysłowych u osób z niepełnosprawnościami", " Zwiększenie dostępności osób z niepełnosprawnością do różnych form terapii ze zwierzętami na przykładzie fauny Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego".

Galeria

 

Lody

Dziś, w ten piękny, upalny dzień, smaczną niespodziankę sprawił nam lokalny dobrodziej pan Piotr Kotfas serwując dla ochłody przepyszne lody :)

 

 

Sobótka

Podtrzymując staropolski zwyczaj obchodów Nocy Świętojańskiej zorganizowaliśmy w naszym domu imprazę, a żeby było gwarnie i bardziej wesoło zaproszenie przyjęli nasi przyjaciele z DPS Kowal, Rzeżewo, Wilkowiczki oraz ŚDS Czarne. We wspólnej zabawie szukaliśmy ukrytego kwiatu paproci, wyplataliśmy słowiańskie wianki z ziół i kwiatów. Było wiele konkurencji sportowych, a na koniec tańce i biesiada przy pysznym jedzonku i grillu.

Galeria

 

Świętojańskie wianki

Podtrzymując słowiańskie obrzędy wyplataliśmy wianki świętojańskie. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany, ponieważ mieliśmy je puszczać na jeziorze Lubiechowskim, finalnie przyozdobiły one płotek przy naszym oczku wodnym.

Galeria

 

25-lecie DPS w Kowalu

22 czerwca, na zaproszenie pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, gościliśmy na uroczystości jubileuszu 25-lecia powstania tejże Placówki.

Galeria

 

Kostka w grze

Na zaproszenie ŚDS w Czarnem uczestniczyliśmy w corocznej plenerowej zabawie "Kostka w grze". Całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda, wspólny obiad i co najważniejsze wspólnie spędzony czas z przyjaciółmi z innych domów. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce u nas.

Galeria

 

Występy dzieci

" Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". To dzieci z Placówki Szkolno-Wychowawczej w Gostyninie wniosły tyle radości w nasze progi. Swoimi popisami wokalnymi porwały nas do wspólnej zabawy tanecznej.

Galeria

 

Spartakiada w Rzeżewie

W dniu 6 czerwca, na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Rzeżewie, uczestniczylismy w Spartakiadzie Senior 2023, w której zmierzyliśmy się ze sportowymi potyczkami. Pogoda była wysmienita. Gospodarze podjęli nas w ogrodzie, gdzie piekliśmy kiełbaski i delektowaliśmy sie innymi pysznościami. Był to też dobry czas na odświeżenie znajomości i spędzenie chwil w sympatycznym gronie przyjaciół.

Galeria

 

Ergoterapia na świeżym powietrzu

W ramach terapii poprzez pracę dbamy o porządek wokół naszego domu, pielimy, pielęgnujemy kwiaty, robimy nowe nasadzenia. Odrestaurowaliśmy również ławeczki, które posłużą nam latem do spędzania czasu pod naszymi lipowymi drzewami.

Galeria

 

Dzień Dziecka

"Każdy kiedyś dzieckiem był", a kiedy jak nie w Dzień Dzieckacofnąć się wspomnieniami do dziecięcych lati przypomnieć sobie bajeczki czytane przez rodziców do snu. Dzisiejszy dzień był podwójnym świetem, ponieważ jubileusz swoich urodzin obchodził pan Paweł i pani Dorota. Było gromkie sto lat i przepyszny tort przygotowany przez nasze panie kucharki.

Galeria

 

Familiada 2023r.

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy Dzień Mamy, dla wszystkich mampopłynęły najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej dobroci, a następnie rozegraliśmy rodzinny teleturniej Familiada. Do gry stanęły dwie drużyny : rodzina Kowalskich i rodzina Nowaków, po serii pytań do wielkiego finału przeszła rodzina Kowalskich. Był to dobry rodzinny czas, lody umiliły go jeszcze bardziej.

Galeria

 

Majowe

Czcząc Matkę Boską oddajemy jej hołd modląc się w Litanii Loretańskiej.

Galeria

 

Występy aktorów z Krakowa

W dniu 24 maja gościliśmy aktorów JaFiART z Teatru w Krakowie, który zaprezentował przed nami spektakl p.t. "Wartość bajki". Przedstawienie przeniosło nas w świat wyobraźni, wprowadzając nas w dobry nastrój, przypominając czas beztroskiego dzieciństwa.

Galeria

 

Msza Jubileuszowa

22 maja delegacja Domu wraz z panią Dyrektor uczestniczyła w Mszy Jubileuszowej z okazji 35-lecia świeceń kapłańskich księdza Proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego.

Galeria

Rycykowy zakątek

23 maja uczestniczyliśmy w Warsztatach Ekologicznych w Rycykowym Zakątku. Na wstępie zapoznaliśmy się z całą historią Kowala, od panowania Kazimierza Wielkiego, po czasy dzisiejsze. Na zajęciach obecny był również rehabilitant ptaków z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych w Dębniakach, który zapoznał nas z gatunkami ptaków chronionych. Mogliśmy zapoznać sie z odgłosami wydawanymi przez te ptaki, za pomocą figurek, które po przyłożenia do ucha wydawały dźwięki.

Galeria

 

Wycieczka do Zielonej Szkoły

Piątkowy dzień - 19 maja spędziliśmy w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym. Najpierw zwiedziliśmy kolejką okolice Gorenia i Krzewentu, odwiedziliśmy zwierzęta w Mini Zoo, a na koniec biesiadowaliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski.

Galeria

 

Konkurs taneczny

Jak majówka, to oczywiście rozpoczynamy sezon grillowy, a jak grill , to dobra zbawa. Tą dobrą zabawą wspólnie celebrowaliśmy z naszymi przyjaciółmi z ŚDS w Czarnem. Podczas konkursu " Taczyć każdy może" zaprezentowaliśmy, wespół z naszymi gośćmi, taneczne umiejętności. Występy oraz przebrania sceniczne przyprawiły Jury oraz publiczność o wiele śmiechu, a także wzruszeń. Jury miało nie lada trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców. Po tak energicznej zabawie dalszą część  spotkania spędziliśmy na grilowaniu, a Tym , co jeszcze muzyka w sercu grała, na tańcach. Dziękujemy ŚDS w Czarnem za spędzenie tak przyjemnie tego czwartkowego, słonecznego dnia :)

Galeria

 

Święto Konstytucji 3- Maja

Podczas akademii upamiętniającej 232- rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiliśmy wiele historycznych faktów, odczytaliśmy wiersze przeplatane patriotycznymi pieśniami. Wybrzmiałą piosenką wspólnie odśpiewaną "Żeby Polska była Polską" zaprezentowaliśmy jak ważna jest dla nas Ojczyzna.

Galeria

 

" Mój Świat Moje Życie"

26 kwietnia 2023 roku, podczas XXI Prezentacji Artystycznych Osób Niepełnosprawnych " Mój Świat - Moje Życie" w Browarze B we Włocławku mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz układ taneczny " Pomocna Dłoń" - wyraz solidarności z walczącą Ukrainą. Choć emmocji i stresu nie brakowało godnie zaprezentowaliśmy nsz Dom zdobywając nagrodę pieniężną. Podczas w/w uroczystości prezentowane także były nasze prace wykonane na zajęciach terapeutycznnych.

Galeria

 

Występ Zespołu Łęgowianie

Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć zaprzyjaźniony z nami Klub Seniora "Łęgowianie" z Włocławka. Jak zawsze, tak i tym razem, swoim występem porwał nas do tańca i dobrej zabawy.

Galeria

 

Urodziny mieszkańca

W dniu dzisiejszym nasz mieszkaniec obchodził 50-te urodziny.  Przepyszny tort przygotowany przez panie kucharki uświetnił uroczystość. Panu Przemkowi składamy moc życzeń. STO lat.

Galeria

 

Ozdoby Wielkanocne

Ozdoby dekorujące nasz dom  wykonane w ramach terapeutycznych przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

Galeria

 

Droga Krzyżowa

Podtrzymując Wielkopostne tradycje w każy piątek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej modląc się i rozważając stacje Męki Pańskiej.

Galeria

 

Warsztaty ekologiczne

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Hasło przewodnie projektu brzmi  "Obódź w sobie ekologa". Poznaliśmy wiele ciekawostek o wiośnie, a w czsie zajęć praktycznych wykonaliśmy zwierzątka gipsowe. Otrzymaliśmy w prezencie sadzonki roślin, które w sezonie letnim zdobić będą nasz ogród.

Galeria

 

Niedziela Palmowa

Tuż przed Niedzielą Palmową odwiedziły nas przedstawicielki "Wyjątkowego" Koła Gospodyń ze Skrzynek. Panie zaskoczyły nas uroczymi, wykonanymi własnorecznie prezentami w postaci świątecznych dekoracji: stroikami oraz przepiękną dużą palmą, która ozdobiła naszą kaplicę. Mieszkańcy natomiast otrzymali dużą torbę słodkości.

Niedziela Palmowa wzbogacona była dodatkową uroczystością, czyli imieninami naszego księdza Proboszcza, który po odprawieniu Mszy Świętej otrzymał od mieszkańców bukiet kwiatów.

Galeria

Palma od Wyjątkowego Koła Gospodyń Wiejskich ze Skrzynek

 

Warsztaty przyrodnicze

14 marca uczestniliśmy w warsztatach przyrodniczych "Przyroda bez barier - aktywni niepełnosprawni" organizowanych przez pracowników Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu.  Mieliśmy możliwość wirtualnego zapoznania się z pięknem natury tegoż Parku, otaczającymi go jeziorami oraz zamieszkałymi tam gatunkami ptaków i zwierząt. W częci warsztatowej za pomocą długopisów 3D tworzyliśmy obrazy zwierząt. Braliśmy udział w zabawach ruchowych, odgadywaliśmy odgłosy zwierząt. Zapoznaliśmy się także ze ścieżkami edukacyjnymi "Rycykowego Zakątka".

Galeria

 

Konkurs na Katkę Waletynkową - wręczenie nagród

W lutym ogłosiliśmy wyniki konkursu na Kartkę Walentynkową. Pisaliśmy wówczas, że nagrody zostaną wręczone osobiście przez Organizatora i tak się stało. 3 marca pani Drektor udała się  do wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych placówek z podziękowaniami, dyplomami i upominkami. Z wyniakami konkursu można zapoznać się w informacji zamieszczonej na naszej stronie i noszącej tytuł : Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Walentynkową.

Galeria

 

Projekt "Święta z dobrą energią"

W roku bieżącym braliśmy udział w Projekcie " Święta z dobrą energią", którego celem jest aktywne działanie na rzecz mieszkańców i wprowadzanie rozwiązań bardziej efektywnych energetycznie. W całej Polsce zostało wyróżnionych 48 placówek. W naszym województwie zajęliśmy III miejsce zdobywając nagrodę w wysokości 2500 złotych. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Rypinie. Nasz dom reprezentowała pani Dyrektor oraz pani Beata Sejdowska. Otrzymany wówczas czek i dyplom został zaprezentowany wszystkim mieszkańcom i pracownikom podczas obchodów Dnia Kobiet.

Galeria

 

Dzień Kobiet

Panowie, jak co roku, stanęli na wysokości zadania i sprawili, żebyśmy w tym dniu poczuły się wyjątkowo. Były wiersze, życzenia i prezenty, a wszystko uświetnił słodki poczęstunek i koncertem życzeń. O naszej damskiej społeczności pamiętał również nasz lokalny dobrodziej - pan Piotr Kotfas, który obdarował wszystkie panie kwiatami i słodkościami, za co ogromnie dziękujemy :)

Galeria

 

Popielec

22 lutego uczestniczyliśmy w Mszy Świętej Popielcowej. Posypując głowy popiołem wkroczyliśmy w czas postu, modlitwy i zadumy.

Galeria

 

 

Zajęcia ekologiczne

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Temat przewodni spotkania nosił formę zapytania: " które zwierzęta zasypiają zimą". Nie tylko zasięgnęliśmy sporo nowych informacji, ale też mieliśmy możliwość sprawdzić swoje zdolności manualne wykonując przy  drewniane magnesy zdobione wizerunkami zwirzątek.

Galeria

 

 

Kujawskie Zapusty

Przez nasz dom przeszedł korowód Przebierańców prezentując się w kolorowych strojach, przybliżając tradycję kończącego się karnawału. Było głośno, skocznie i oczywiście pysznie :)

Dziękujemy gościom przybyłym z Wilkowiczek, Rzeżewa i Kowala .

Galeria

 

Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Walentynkową

14 lutego w Święto Zakochanych przedstawiamy wyniki konkursu na Kartkę Walentynkową. Do udziału w nim zaprosiliśmy siedem placówek, z których łącznie wpłynęło 18 kartek. Jury w składzie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie oraz pracownika kadr naszego domu oceniło wszystkie prace pozytywnie: piękne, wykonane z należytą starannością i dbałością o szczegóły, różnymi technikami.

Obrady Jury:

Galeria

Po długich naradach Jury podjęło następujące decyzje:

 

I miejsce  -   Dom Pomocy Społecznej w Kurowie:

II miejsce  -  Środowiskowy Dom Samopocy w Kowalu oraz ex aequo Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnym:

III miejsce   - Dom Pomocy Społecznej w Rzeżewie, ex aequo Dom Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Gostyninie:

Przyznano także wyróżnienia dla: ŚDS w Kowalu, SP nr 2 w Gostyninie, DPS w Kurowie :

Wszystkie prace konkursowe : Galeria

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody za zdobyte miejsca zostaną dostarczone laureatom osobiście przez organizatora konkursu.

 

 

Występ aktorów Teatru "Bruno"

1 lutego mieliśmy przyjemność gościć po raz kolejny aktorów z Teatru "Bruno" z Krakowa. Był to występ śpiewany pt. "Bez wątpliwości". Aktorka zaprezentowała autorskie piosenki, emocje w nich zawarte wyraziła tańcem i ruchem ciała. Było bardzo sympatycznie.

Galeria

 

Kolęda

Dzień 27 stycznia był dla nas dniem Wizyty Duszpasterskiej. We wspólnej modlitwie prosiliśmy o zdrowie, pokój, a także wspominaliśmy mieszkańców, których nie ma już wśród nas. Na pamiątkę kolędy otrzymaliśmy obrazki, a także cukierki, które są już tradycją.

Galeria

 

Bal karnawałowy w DPS w Wilkowiczkach

Emocje po balu w ŚDS w Czarnym jeszcze nie opadły, a już na drugi dzień bawiliśmy się na balu karnawałowym w Wilkowiczkach. Czekamy teraz na wszystkich, aby i u nas karnawał zagościł. Do zobaczenia 15 lutego.

Galeria

 

Bal karnawałowy w ŚDS Czarne

Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnym tanecznym krokiem weszliśmy w karnawał. Nasi przyjaciele przygotowali ją w stylu lat siedemdziesiątych, co zaakcentowaliśmy odpowiednią stylizacją. Śpiewaliśmy i bawiliśmy w rytmach Czerwonych Gitar. Była to dobra okazja, aby spotkać się i wspólnie spędzić czas na zabawie.

Galeria

 

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka nasza młodsza część mieszkańców przygotowała humorystyczną scenkę tematyczną. Wszystkim seniorom życzyliśmy pełnego zdrowia i pogody ducha, a także śpiewaliśmy piosenki.

Galeria

Występ Zespołu Lawenda

W dniu 19 stycznia po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć Klub Seniora "Lawenda" z Włocławka. Rozśpiewaliśmy się wspólnie w piosenkach biesiadnych, które porwały nas do zabawy i tańców.

Galeria

 

Występ dzieci z Placówki Szkolno-Wychowawczej z Gostynina

12 stycznia dzieci z Placówki Szkolno-Wychowawczej w Gostyninie po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Tym razem zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po raz kolejny obecność dzieci w naszym domu wniosła radość i uśmiech.

Galeria

 

Wspólne kolędowanie w ŚDS Czarne

12 stycznia na zaproszenie naszych przyjaciół z ŚDS w Czarnem uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólnie spędzony czas, który jak zawsze dostarczył nam wielu pozytywnych wzruszeń.

Galeria

 

Łęgowianie

11 stycznia po raz kolejny w naszych progach gościliśmy Klub Seniora "Łęgowianie" z Włocławka, który tym razem rozśpiewał się w najpiękniejszych polskich kolędach.

Galeria

 

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie

W dniu 5 stycznia gościliśmy w naszym domu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Zaprezentowały przed naszą społecznością Jasełkę p.t.: "Niech z serc naszych kolęda płynie". Przedstawienie było piękne i wzruszajace - przygotowane z najwyższą dbałością o szczegóły. Niezwykła choreografia, muzyka oraz cudowne wykonanie na długo zapadną w naszej pamięci i sercu. Natomiast sama obecność dzieci jak zawsze wpowadza wiele radości w nasze codzienne życie.

Galeria

 

Sylwester 2022r.

W dobrych humorach, w rytm najlepszych muzycznych przebojów pożegnaliśmy stary 2022 rok. Pozytywnie wkroczyliśmy w nowy - mamy nadzieję, że lepszy - 2023 rok.

Galeria

Sylwester 2022. szampany na powitanie Nowego Roku

 

Piękne świąteczne kartki wykonane przez dzieci z przedszkola w Michelinie i podarowane naszym mieszkańcom. Dziękujemy bardzo :)

 

Wigilia 2022 r.

Wieczerza Wigilijna jak co roku w miłej atmosferze, pełnej życzliwości i miłości, przy suto zastawionych stołach. Posiłek porzedzony wspólną modlitwą i opłatkiem, przy którym składaliśmy sobie najlepsze życzenia.

Galeria

 

Świąteczne życzenia i słodkie upomonki od przedstawicieli Urzędu Gminy w Baruchowie

Świąteczne przygotowania

Grudzień w naszym domu, to magiczny czas. Jest to czas przygotowań, porządków i dekorowania domu, który mieni się kolorowymi światełkami. A dopełnieniem świątecznej atmosferyjest unoszący się zapach pierniczków i dźwięk śpiewanych kolęd.

Galeria

 

Warsztaty tworzenia świec woskowych

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć panie z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Panie zaprezentowały nam proces powstawania świec woskowych po czym każdy z nas taką świeczkę mógł sobie wykonać.

Galeria

Świeczka w postaci aniołka

 

Mikołajki

7 grudnia w naszym domu odbyło się spotkanie mikołajkowe. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień i na przybycie Mikołaja, który jak co roku nie zwiódł i wraz ze swoimi pomocnikami obdarował nas licznymi prezentami. Natomiast osoby, które wyróżniają się aktywną postawą w realizacji założeń rehabilitacji społecznej, zaangażowaniem w życie domu, aktywnym uczestnictwem w zajęciach oraz pomocą osobom mniej sprawnym otrzymali nagrody i dyplomy uznaniowe. Wszystko dopełnił urodzinowy tort, który był prezentem dla naszych grudniowych jubilatów.

Galeria

Niespodziewany Gość

6 grudnia, gdy na dworze zapadł zmierzch, do naszych drzwi ktoś zapukał. Kto to może być? - pomyśleliśmy. Patrzymy, a pod naszą choinką leży cała masa prezentów. Okazało się, że to nasz miejscowy dobroczyńca - pan Piotr Kotfas wcielił się w rolę Św. Mikołaja. Dziękujemy bardzo za otrzymane dary :)

Galeria

 

Uroczysty odbiór nowego samochodu

Nasz dom, dzięki finansowemu wsparciu Starosty Włocławskiego i Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, został wyposażony w fabrycznie nowy, 9-osobowy samochód marki Renault Trafic - dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, wzbogacony w platformę najazdową dla wózków inwalidzkich.

Przekazanie auta Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kurowie - pani Małgorzacie Smolińskiej  odbyło się w siedzibie Placówki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Włocławski - pan Roman Gołębiewski w obecności: Przewodniczącego Rady Powiatu we Włocławku - pana Zygmunta Wierzowieckiego, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku - pani Agnieszki Łobody, Proboszcza miejscowej Parafii - księdza Ryszarda Pospieszyńskiego oraz mieszkańców DPS.

Uroczystość wzbogacona była występem tanecznym mieszkańców niosącym przekaz  "Pokój, miłość, solidarnośc", który wcześniej prezentowany był na XI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART w Bydgoszczy.  Dodatkowo, w ramach podziękowania wręczyliśmy naszym darczyńcom, wykonane własnoręcznie na zajęciach terapeutycznych, skromne świąteczne upominki.

Galeria

Występ Klubu Seniora z Lubienia Kujawskiego

Po raz kolejny w naszych progach gościli członkowie Klubu Seniora z Lubienia Kujawskiego. Ich pozytywna energia porwała wszystkich do wspólnej zabawy wokalnej i tanecznej. Panie, jak zawsze przyjechały z własnymi wypiekami, którymi obczęstowały mieszkańców.

Galeria

 

XI Festiwal Twórczości Osób Niepełnossprawnych w fART w Bydgoszczy

W dniach 23-24 listopada odbył się drugi etap konkursu i gala XI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART w Bydgoszczy. W tym roku odbywał sie on pod hasłem          "Pokój, wolnośc, solidarność" zaczerpniętym ze słów św. Jana Pawła II  - "Na kryzys cywilizacji trzeba odpowiedzieć cywilizacją miłości". Bralismy udział w kategorii taniec. Choć nie udało sie zdobyć głównej nagrody, to i tak jesteśmy zwycięzcami, ponieważ zakwalifikowaliśmy się do ścisłego finału i braliśmy udział w Gali Finałowej uświetnionej koncertem Kasi Moś. Spędziliśmy wspólnie w Bydgoszczy cudowne dwa dni pełne ekscytacji, pozytywnych emocji i wrażeń, które no dłuuugo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Galeria

 

Andrzejki

Dzień ten w naszym domu przebiegł w atmosferze dobrej zabawy, wróżb i magii. W taneczne i konkursowe rytmy wprowadzały nas Cyganki, bo kto, jak nie Cyganka " prawdę Ci powie..." :)   W tym dniu obchodziliśmy także okrągłe urodziny dwojga mieszkańców, którym zaśpiewaliśmy gromkie sto lat i wręczyliśmy duży tort wykonany przez nasze panie kucharki.  Natomiast 29 listopada gościliśmy na zabawie andrzejkowej u naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Kowalu.

Galeria

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Ku upamiętnieniu 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przybliżając sobie historię trudnej drogi, jaką nasz kraj przebył, aby stał się wolny, wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez naszych mieszkańców.

Galeria

 

Święto zmarłych

Koniec października zawsze wprowadza nas w zadumę o naszych zmarłych, w szczegolności o naszych mieszkańcach, którzy odeszli. Ku pamięci ich groby ozdobiliśmy własnoręcznie przygotowanymi wiązankami. A w modlitwie różańcowej powierzyliśmy spokój ich duszy.

Galeria

 

Święto Dyni

26 października zajęcia terapeutyczne przybrały kolory i barwy jesieni, a dynia jak co roku królowała w przygotowanych przez nas daniach. Tym razem były to placki, bo wspólne gotowanie sprawia nam wiele radosci.

Galeria

 

Konkurs wokalny

"Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...", postanowiliśmy kierować się tym mottem i wzięliśmy udział w konkursie muzycznym. Zaprezentowaliśmy swoje talenty wokalne, a jury stanęło przed trudnym wyborem wyłonienia zwycięskiego głosu. Nagrodzeni zostali jednak wszyscy biorący udział .

Galeria

 

Święto chleba

Smaku i zapachu świeżego chleba, tradycyjnie wypiekanego, nie da się z niczym pomylić. Zapach naszego chleba rozniósł się po całym domu. Cieplutki z czosnkowym masełkiem własnego wyrobu - po prostu "niebo w gębie" :)

Galeria

Chleb krojony na kromki

 

Występ Zespołu Łęgowianie

11 października gościliśmy w naszym domu rozśpiewany zespół seniorów  "Łęgowianie" z Włocławka. Zaprezentowali oni niesamowite umiejętności instrumentalne i wokalne. Charyzmatyczna postawa seniorów, towarzyszące im poczucie humoru wprowadziło nas w dobry nastrój i zacheciło do wspólnej zabawy.

Galeria

Senior akompaniujący na akordeonie seniorkom wokalnym

 

Święto Kawy

Kto z nas nie lubi zapachu świeżo zaparzonej kawy oraz jej smaku? Takie pyszne święta lubimy celebrować, a zwłaszcza, gdy kawa jest jeszcze z pysznymi dodatkami bitej śmietany, spienionego mleka i czekolady.

Galeria

 

Dzień Chłopaka

30 września, to Święto naszych Panów. Aby umilić ten czas panie przygotowały humorystyczne przedstawienie. Wcieliły się w role znanych polskich gwiazd w dziedzinach: śpiewu, gotowania, projektowania, fitness. Swoimi kreatywnymi i barwnymi strojami, przygotowanymi zabawami wywołały uśmiech niejednego naszego kolegi. Panowie zostali obdarowani prezentami i zaproszeni na kawę i ciacho.

Galeria

Dwie mieszkanki stylizowane na Chylińską i Gessler

 

Pieczony Ziemniak

Jak co roku we wrześniu, także w tym celebrowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka, czyniliśmy to w gronie przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem. Wystrojeni w ziemniaczane stroje powitaliśmy naszych gości, po czym ruszyliśmy w rytm dobrej zabawy i przygotowanych konkursów. Jak na dobrych gospodarzy przystało podjęliśmy gości obiadem i słodkim poczęstunkiem. Czekamy na okazję do następnego spotkania.

Galeria

 

Sprzątanie Świata

W tym roku włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. Wszyscy ochoczo pochwyciliśmy worki w ręce i ruszyliśmy w teren. Może zapełnionych worków nie było dużo zbyt dużo, ale cieszymy się, że chociaż w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do czystości naszej Planety. Miłym dopełnieniem tego dnia był urodzinowy tort, na który zaprosili nas pan Stanisław i pani Zosia.

Galeria

 

Hotelik dla owadów

Wzięliśmy udział w projekcie "Żyj aktywnie i zielono z ANWILEM" organizowanym przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Pierwszym etapem były warsztaty dla dorosłych, kolejmym udział w konkursie pod tytułem: "Zielony zakątek ostoją dla zwierząt". Zadaniem naszym było wykonanie hoteliku dla owadów. Każdy z uczestników miał swój wkład w przedsięwzięciu, jedni na zajęciach stolarskich i plastycznych, inni na zajęciach dekoratorskich i zdobniczych. Efekt naszej pracy został doceniony przez Jury konkursowe, które w ramach nagrody przyznało nam udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego Bellingham znajdującego się na Kaszubach.

Galeria

Hotel dla owadów wykonany przez mieszkańców w ramach konkursu

 

Wycieczka do Ciechocinka

Słoneczny wrześniowy dzień wykorzystaliśmy, aby złożyć niezapowiedzianą wizytę Jasiowi i Małgosi, a następnie powdychać trochę jodu spacerując pod Tężniami w Ciechocinku.

Galeria

grupa siedmiorga mieszkańców pozujących do zdjęcia na tle kwiatowego dywany w Ciechocinku

 

Ikebana

Wzięliśmy udzial w warsztatach organizowanych przez Włocławskie Centrum Ekologiczne - wykonywaliśmy obrazy z suszków. Wzięliśmy również udział w konkursie "Zielony zakątek ostoją dla zwierząt" i wspólnymi siłami wybudowaliśmy hotel dla owadów.

Galeria

mieszkaniec prezentujący wykonany przez siebie obrazek metodą ikebana

 

Jubilatki

Po raz kolejny gościliśmy w murach naszego domu zespół Jubilatki z Czarnego. Panie umiliły nam czas śpiwając wiele znanych piosenek, czym porwały nas do wspólnej zabawy.

Galeria

grupa pięciu członkiń zespołu Jubilatki ubranych w jednakowe stroje, śpiewających ze śpiewników

 

Spotkanie przy grillu

Korzystając z pięknych sierpniowych dni, gdzie słoneczko nie szczędziło nam swoich promieni, czas spędziliśmy w ogrodzie na wspólnym grillu i zabawach konkursowych.

Galeria

mieszkanka z rakietką tenisiwą

 

Święto Lodów

Dzień święty święcić trzeba, więc Święto Lodów było okazją do takich obchodów. Własnoręcznie zrobiony lody z owocami i bitą śmietaną smakowały wybornie.

Galeria

Dwie mieszkanki miksujące masę na lody

 

Spontaniczny grill

Grupa mieszkańców wyszła z inicjatywą, żeby zakupić kiełbaskii zorganizować spontanicznego grilla. Słoneczna pogoda i super humory wprawiły nas w rytm dobrej zabawy.

Galeria

Grupa mieszkańców wspólnie spędzających czas w altanie w ogrodzie

 

Klub Seniora z Lubienia Kujawskiego

W dniu 8 lipca gościliśmy uczestniczki dziennego Klubu Seniora z Lubienia Kujawskiego. Panie zaprezentowały się zarówno wokalnie, jak i tanecznie, czym zadziwiły wszystkich swoją sprawnością fizyczną.

Galeria

Grupa kobiet z Klubu Seniora ubranych w czerwone bluzki i białe spodnie prezentująca swój taniec

Zbieranie kwiatu lipy

Nasz Dom rośnie w otoczeniu pięknych drzew, jakimi są lipy. Co roku zbieramy ich kwiaty, żeby następnie przetworzyć je na pyszny i zdrowy syrop.

Galeria

Kobiety zbierające kwiat lipy

 

Kulinariada

29 czerwca gościliśmy w naszym Domu przyjaciół z DPS w Wilkowiczkach na konkursie kulinarnym. Był to miło spędzony czas po takiej długirj przerwie jaką spwodowała pandemia.

Galeria

dwie grupy mieszkańców ubranych w stroje kucharskie przygotowujące sałatkę w ramach konkursu Kilinariada

 

Letnie spacery

Galeria

Grupa mieszkańców na spacerze z terapetką

 

Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca, na zajęciach kulinarnych upiekliśmy pyszne rogaliki, które mogliśmy kosztować po wspólnej zabawie plecenia wianków Świętojańskich. Wspólny czas spędziliśmy w naszym pięknym ogrodzie przy rytmach ulubionych piosenek.

Galeria

Para mieszkańców w ogrodzie

 

Grill i Karaoke

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśny na spotkaniu grillowym oraz wspólnych spiewach przy mikrofonie.

Galeria

Mieszkaniec śpiewający do mikrofonu - karaoke

 

"Kosta w grze"

W dniu 14 czerwca, na zaproszenie ŚDS w Czarnem, uczestniczyliśmy w zabawie plenerowej "Kostaka w grze". Na polu startowym stanęło osiem drużyn, zaś na mecie uklasowaliśmy się na czwartej pozycji. Był to dobry czas na wspólną zabawę i integrację, gdyż pandemia skutecznie zablokowała nam tę formę spotkań.

Galeria

Dyrektor DPS w Kurowie z mieszkańcami i Kierownik ŚDS Czarne

 

Występ dzieci

6 czerwca dzień umiliły nam występy dzieci z Plcówki Szkolno-Wychowawczej w Gostyninie. Zaprezentowały bajkę pod tytułem " Tadek niejadek" oraz zaśpiewały piosenki.

 

Familiada

Dzień Dziecka, to dobra okazja do zabawy, więc wspólnie z zaprzyjaźnionym Środowiskowym Domem Samopomocy w Czarnem stanęliśmy do gry w teleturnieju FAMILIADA. Naprzeciw siebie zasiadła "Rodzina Kowalskich" oraz "Szybcy i Wściekli". Zwycięzcą gry zostali nasi goście zdobywając pulę 200 punktów finałowych. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Galeria

Familiada - przedstawiciele ŚDS w Czarnem - grupa Szybcy i wściekli

 

Dzień Matki oraz występy Kapeli spod Kowala

Dzień Matki zaczęliśmy świętować już 25 maja, tego dnia swój artystycznyntalent zaprezentowała przed nami Kapela spod Kowala. Swoim śpiewem oraz tańcem porwała nas do wspólnej tanecznej zabawy. Natomiast 26 maja świętowaliśmy w swoim rodzinnym gronie. Były śpiewy karaoke, piosenki o mamach i dla mam. Wspólne spędzenie czasu przy kawie i słodkościach, nie zabrakło naszych ulubionych lodów.

Galeria

Wokalistki Kapeli spod Kowala

 

Ognisko

Piękne, majowe dni zachęcają tylko do takich wspólnych chwil spędzanych na świeżym powietrzu, a pieczone ziemniaki z ogniska smakują wybornie.

Galeria

grupa mieszkańców i opiekunów przy wspólnej zabawie przy ognisku w ogrodzie

 

Majowe spacery

"Białe majowe bzy..."

Galeria

Mieszkanka na majowym spacerze z bukietem bzów

 

Rozpoczęcie sezonu grillowego

4 maja rozpoczęliśmy sezon grillowy. Pogoda w tym roku dopisała pełnym słoneczkiem, a w rytm zabawowej atmosfery wprowadził nas konkurs taneczny. Mieszkańcy biorący udział w konkursie postawili Jury w nielada kłopocie w wytypowaniu zwycięzkiej pary. Każdy prezentowany taniec podrywał widownię do zabawy. Jury podjęło ostateczną decyzję, że każda para zasługuje na miani I miejsca.

Galeria

Uczestnicy konkursu tanecznego przebrani w stroje zgodnie z rodzajem tańca

 

Święto Konstytucji 3 Maja

Nie można zapomnieć o tak ważnym święcie narodowym, dlatego jak co roku, uczciliśmy je patriotycznym montażem słowno-muzycznym.

Galeria

grupa mieszkańców prezentująca montarz słowny na tle dwóch flag Polski

 

Majówka

Wspólnie spędzony czas na lenistwie, w promieniach wczesnomajowego słoneczka, przy kawce i pogawędkach.

Galeria

Mieszkańcy na wózkach podczas werandowania na tarasie

 

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki. Nasze spotkanie literackie dedykowaliśmy pisarce Marii Konopnickiej, której rok 2022 został ogłoszony jej nazwiskiem. oglądając film przybliżyliśmy sobie Jej życiorys, a twórczość literacką poprzez zaprezentowanie kilku wybranych wierszy.

Galeria

mieszkańcy oglądający fim przedstawiający życie i twórczość Marii Konopnickiej

 

Ozdoby świąteczne

Prezentujemy świąteczne ozdoby wykonane przez mieszkańców na zajęciach terapeutycznych.

Galeria

Trzy palmy wielkanocne na tle ołtarza w kaplicy dps

 

Dzień Kobiet

Nasi panowie, jak co roku, spisali się na medal i zaskoczyli panie swoim talentem aktorskim. Cofając się wstecz, odbyliśmy krótką wędrówkę przez przełomy wieków, zaprezentowano jak świętowano ten Dzień w różnych epokach. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Galeria

mieszkaniec skaładający życzenia Pani dyrektor z okazji Dnia Kobiet

 

Środa Popielcowa

Uczestnicząc w dzisiejszej Mszy Świętej i posypaniem głów popiołem wkroczyliśmy w czas postu, modlitwy i refleksji.

Galeria

Ksiądz posypuje głowę popiołem mieszkańcom w kaplicy dps

 

Przebierańcy

Żeby tradycji stało się zadość ostatni dzień karnawału pożegnaliśmy tanecznym korowodem przebierańców, który przeszedł po naszym domu. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, zbieraliśmy fanty.

Galeria

Mieszkańcy - przebierańcy. Przebrani za: pannę i pana młoego, diabła, śmierć, babę, cygankę

 

Bal karnawałowy

W tym roku karnawał świętowaliśmy w największej stolicy tańca - Rio de Kurowo :)   Taneczne rytmy muzyki, barwne stroje, imprezowe nastroje porwały nas w rytm szalonej zabawy. Impreza karnawałowa odbyła się w Tłusty Czwartek, więc nie mogło zabraknąć też pysznych pączków, które upiekły nasze nieocenione panie kucharki. Pyszną niespodziankę zrobił nam też pan Piotr Kotfas, który naszych seniorów również obdarował pączkami, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria

Mieszkanka przebrana na bal karnawałowy

Wybory do Rady Mieszkańców

W roku bieżącym wygasła kadencja dotychczasowej Rady.

27 stycznia odbyły się wybory na kolejną trzyletnią kadencję. Głosowanie przebiegło składnie i bez zakłóceń.

Galeria

mieszkaniec wrzuca do urny kartę do głosowania do Rady Mieszkańców

Turniej Gier

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia. Potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania, a że my grać uwielbiamy, w takim turnieju swe zmagania poczyniamy.

Galeria

Mieszkaniec podczas gry w warcaby

Kolęda 2022

Dzień 21 stycznia był dla nas dniem wizyty duszpasterskiej. We wspólnej modlitwie z księdzem Proboszczem prosiliśmy o zdowie, wspominaliśmy mieszkańców, których nie ma już wśród nas. Na pamiątkę kolędy Ksiądz rozdał święte obrazki, poczęstował cukierkami i wsparł dobrym słowem.

Galeria

Ksiądz na kolendzie w DPS

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka nasza "młodzież" przygotowała montaż, w którym przeniosła nas w muzyczną podróż w czasie. Wszystkim seniorom składaliśmy życzenia zdrowia, miłości i pogody ducha. Dzień ten był podwójnie uroczysty, gdyż jedna z naszych pań obchodziła okrągłe urodziny, z której to okazji kuchnia przygotowała przesmaczny tort śmietankowy.

Galeria

Młodsza mieszkanka składa starszej życzenia z okazji Dnia Babci

 

Sylwester

Zabawę czas zacząć. Pożegnaliśmy stary 2021 rok w nadziei na nowy lepszy. Obyśmy byli wszyscy zdrowi !!!

Galeria

Dwie mieszkanki wnoszące toast za Nowy Rok

 

Wspólne kolędowanie

Podtrzymując magię świąt i tradycję kolędowania, we wspólnym gronie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki.

Galeria

Spotkanie grupy mieszkańców przy swiecach na wspólnym kolędowaniu

 

Wigilia

Wieczerza Wigilijna po raz kolejny w gronie rodziny naszego Domu. W świątecznym klimacie, w spokoju i modlitwie. Myślami z najbliższymi.

Galeria

Ksiądz Proboszcz rozpoczyna spotkanie wigilijne

Świąteczni darczyńcy

Jak co roku, w ten świąteczny czas, ludzie dobrej woli pamiętają o nas. Odwiedzają nas życząc zdrowia i samych radości oraz obdarowują słodkimi upominkami. Przedstawiciele Urzędu Gminy Baruchowo i Starostwa Powiatowego we Włocławku są naszym Mikołajem już od bardzo dawna, za co im serdecznie dziękujemy. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Piotr Kotfas - człowiek niezwykle aktywny społecznie, wrazliwy na ludzką krzywdę, wspaniały organizator świątecznych prezentów dla potrzebujących. Zgłosiła się również darczyni, która zechciała pozostać anonimowa, a która przygotowała wspaniałe upominki dla jednej z mieszkanek. Wszystkim Państwu dziękujemy z całego serca.

Galeria

Przedstawiciele Urzędu gminy i Starostwa wręczjący prezent bożonarodzeniowy mieszkance

 

Świąteczne przygotowania

Grudzień, to magiczny czas, w którym nasze serca przepełnia ciepło, dobroć i nadzieja na lepsze jutro. Czas przygotowań, to również strojenie naszego domu, który mieni się już świątecznymi światełkami, ozdobnymi dekoracjami, a zapach pieczonych pierniczków rozchodzi się po całej posesji.

Galeria

Mieszkanki dekorujące pierniczki

 

Mikołajki

8 grudnia odbyło się w naszym domu spotkanie Mikołajkowe. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali tego dnia. Mikołaj, jak co roku, nie zawiódł i zjawił się, by obdarować nas prezentami. Natomiast osoby wyróżniające się aktywną postawą w realizacji założeń rehabilitacji społecznej oraz zaangażowaniem w życie domu otrzymali dodatkowo nagrody i dyplomy. Uroczystość uświetnił tort z okazji 90-tych urodzin jednej z mieszkanek.

Galeria

Pani Dyrektor ze Świętym Mikołajem

 

Andrzejki

26 listopada był w naszym domu dniem pełnym wróżb, magii i czarów, uchylił nam wrota do nieznanej przyszłości. Wróżby przeplatane były wesołymi pląsami i tańcami przy muzyce. Natomiast nasza grupa teatralna "SAMI SWOI" przygotowała przedstawienie p.t. "Maskarada Bajek". Na koniec zabawy był słodki poczęstunek.

Galeria

Podświetlona dynia - dekoracja hallowinowa

 

Święto Placków Ziemniaczanych

Placki ziemniaczane swoje święto obchodzą 13 listopada a, że my uwielbiamy takie święta nie zabrakło go w naszym kalendarzu. Placki, to przysmak z dzieciństwa. Niektórzy jedzą je na słono, inni na słodko ze smietaną. My kosztowaliśmy je z własnoręcznie przygotowanym sosem pieczarkowym.

Galeria

Mieszkanki obierające ziemniaki

 

Dzień Seniora

14 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora, z tej okazji młodzież z Liceum w Kowalu złożyła naszym seniorom życzenia zdrowia, radości i wręczyła słodkie upominki.

Galeria

Uczeń Liceum z Kowala wręczający upominek mieszkance z okazji Dnia Seniora

 

Film z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Ku upamiętnieniu odzyskania przez nasz kraj niepodległosci po 123 latach niewoli, przybliżając sobie historię trudnej drogi, jaką nasz kraj przebył, aby stał się wolny, obejrzeliśmy film p.t.: "Niepodległość".

Galeria

 

Pieczemy chleb

Smaku i zapachu świezego chleba, tradycyjnie wypiekanego nie da się z niczym pomylić. Zapach naszego chlebka rozniósł się po całym domu. Cieplutki, z masełkiem smakował wybornie.

Galeria

Mieszkanka mieszająca mąka do pieczenia chleba

 

Wszystkich Świętych

Czas Wszystkich Świętych, to też czas pamięci o naszych mieszkańcach, których nie ma już wśród nas. Ozdobiliśmy ich groby własnoręcznie wykonanymi wiązankami. A w odprawianym październikowym różańcu modliliśmy się za spokój ich dusz.

Galeria

Wiąznka wykonana na terapii do dekoracji pomników zmarłych mieszkańców

 

Święto Dyni

Dziś w naszym domu zapchniało jesienią i jej darami, a królową dnia była dynia. W tym roku na naszym stole zagościły placki z dyni - na słodko z soczystymi jabłkami z naszego sadu i cynamonem oraz słono z dodatkiem ziemniaków, marchewki i szczypiorku. Zapach niósł się po całym domu.

Galeria

Placki z dyni

 

Wyjad do teatru

26 października udaliśmy się do Teatru Impresaryjnego we Włoclawku na przedstawienie "Alicja w Krainie Czarów". Byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej grupy teatralnej "Skene".

Galeria

Mieszkańcy w sali kinowej

 

Święto kawy

Kto z nas nie lubi smakować kawy? Zwłaszcza z pysznymi dodatkami, z którymi smakuje wybornie. Takie święta lubimy najbardziej. Na terapii kulinarnej serwowaliśmy różne rodzje kaw: cappuccino, caffe latte, macchiato, espresso.

Galeria

Mieszkaniec z mieszkanką z filiżankami kawy w ręku

 

Multikino

Dnia 13 października wybraliśmy się do kina we Włocławku na film przygodowy pt. "Czarny Młyn". Powstał on na motywach najsłynniejszej powieści dziecięcej Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Jest to wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą.

Galeria

Grupa mieszkańców na schodach kina

 

Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego

W dniu 5 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie znajduje się również Muzeum Oręża, Nauki, Techniki oraz Kujawskie Muzeum Kolei. Bogactwo zbiorów Muzeum zawdzięcza dobroczynności mieszkańców Redcza i okolic. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wśród zbiorów można znaleźć wszelkiego rodzaju artykuły gospodarstwa rolnego, ciągniki, maszyny, stare legendarne samochody i motocycle, pojazdy konne, militarne, mundury i pamiątki z czasów wojen.

Galeria

mieszkańcy w Muzeum pozujący na starym sprzęcie motoryzacyjnym

Dzień Chłopaka

Ostatniego dnia września celebrowaliśmy święto naszych Panów - dzień Chłopaka. W tym roku stanęli oni do konkursu na MISTERA Domu. Mieli za zadanie zaprezentować przed Jury swój talent wokalny, taneczny, a także siłę mięśni. Natomiast panie przygotowały życzenia, prezenty i owocowy poczęstunek.

Galeria

Mieszkaniec z dyplomem z napisem Super Chłopak

 

Święto pizzy

Święto pizzy już na stałe wpisało się w kalendarz naszych imprez. Nasz kulinarny kunszt zaprezentowaliśmy wykonując pizzę wiejską i hawajską. W połączeniu z własnoręcznie wykonanymi sosami smakowały wybornie.

Galeria

Dwoje mieszkańcow trzymających blachę z pizzą przed włożeniem jej do piekarnika

 

Święto pieczonego ziemniaka

Pieczony Ziemniak w naszym domu, to już tradycja, w której głównym bohaterem jest kartofelek. Było dużo konkursów ziemniaczanych, każdy z mieszkańców mógł się wykazać w tych zmaganiach. Było również ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Pojawiły się także pyszności przygotowane przez nasze panie kucharki.

Galeria

Kiełbaski na kijach nad ogniskiem

 

Wycieczka do Lichenia

1 września, upamiętniając wybuch II Wojny Światowej, wybraliśmy się do Lichenia. Zwiedziliśmy Sanktuarium Matki  Bożej Licheńskiej, gdzie w chwili zadumy mogliśmy w modlitwie powierzyć swoje troski. Na trasie naszej wycieczki była również Golgota, Kościół św. Doroty i jezioro Licheńskie.

Galeria

Grupa mieszkańców na tle Sanktuarium w Licheniu

 

Grill na zakończenie wakacji

W ostatni sierpniowy dzień pożegnaliśmy wakacje spólną zabawą przy grillu. Choć pogoda po raz kolejny pokrzyżowała nam plany, z wielką radością spędziliśmy ten czas na wspólnym śpiewaniu karaoke, tańcach i pysznym jedzeniu. Nie pozostało nic innego jak przytoczyć słowa piosenki Zdzisławy Sośnickiej - Żegnaj lato na rok ...

Galeria

 

Terapeutka nakładająca kiełbaski na grilla

 

 

Koło Fortuny

Każdy z nas lubi oglądać teleturnieje, ale nie każdy ma odwagę w nich wystąpić. My chcieliśmy się z tym zmierzyć i odwzorowaliśmy grę koło Fortuny, w której pięcioro śmiałków rywalizowało ze sobą w dziesięciu kategoriach. Pomimo, że do finału mogła wejść tylko jedna osoba, wszyscy bawiliśmy się przednio, każdy wyszedł z gry wyszedł z nagrodą.

Galeria

 

 

Skansen w Kłóbce

W sierpniu wybraliśmy się do pobliskiego Skansenu w Kłóbce. W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny, gdzie mogliśmy obejrzeć kilkanaście obiektów architektury wiejskiej, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku. Na terenie skansenu wznosi się dwór, który także mieliśmy możliwość podziwiać. Po zakończenej wycieczce udaliśmy się na lody.

Galeria

 

Ognisko

Korzystając z pięknej, sierpniowej pogody postanowiliśmy zorganizować w ogrodzie ognisko. Jak zawsze było pysznie i wesoło.

Galeria

 

Występ aktorów z Krakowa

W dniu 6 sierpnia wystąpili przed nami aktorzy z krakowskiego teatru. Zaprezentowali spektakl pt. "Mówimy NIE wszystkiemu co ZŁE" w oparciu o wiersze: "Zosia Samosia", "Skarżypyta", "Paweł i Gaweł".

Galeria

 

Wycieczka do Zielonej Szkoły

W dniu 13 lipca uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "Pod lupą - ekosystem w powiększeniu mikroskopowym". Mogliśmy zaobserwować jak wygląda w przybliżeniu mucha, skrzydło motyla, włos, czy też gwóźdź. Na zajęciach terenowych w lesie obliczaliśmy ile lat mają drzewa. Zwiedziliśmy MINI ZOO, a potem mieliśmy czas na pyszne lody.

Galeria

 

Kulinariada

W dniu dzisiejszym został zorganizowany konkurs kulinarny pt." Kulinariada". Dwie drużyny zaprezentowały nam swój kulinarny talent pod okiem JURY, które bacznie przyglądało się i oceniało prace zespołu. Trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ sałatki jarzynowe, które przygotowali zawodnicy obu grupom wyszły wyśmienicie. Konkurs ten zapewne wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez.

Galeria

 

Dziecięca grupa folklorystyczna "Swojacy"

Jak co roku, także w tym nie mogło zabraknąć obchodów Nocy Świętojańskiej. Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała nam zabawę plenerową. Za to wielką radością była dla nas mozliwość goszczenia dzieci z grupy folklorystycznej "Swojacy", które zaprezentowały dla nas swój wielki taneczny talent. Był również wspólny grill oraz słodki poczęstunek.

Galeria

 

Szlakami parków krajobrazowych

Naszą wycieczkę szlakami parków krajobrazowych rozpoczęliśmy od przeglądu multimedialnego oraz zapoznania się z wiedzą teoretyczną o nich. Drugą częścią naszej wycieczki był wyjazd do Smólnika, gdzie znajduje sie 150-letni dąb - pomnik przyrody, pod którym w ten słoneczny dzień urządziliśmy sobie piknik. Dalszym punktem naszej wyprawy była stadnina koni " Harier" w Smólniku oraz wieża widokowa w miejscowości Krzewent, z której rozciąga się piękny widok na rezerwat przyrody.

Galeria

 

Artyści ludowi

W dniu 16 czerwca gościliśmy w naszym domu artystów ludowych. Państwo Zawadzcy zaprezentowali nam swój artystyczny kunszt wyrobu wszelkiego rodzaju kwiatów z bibuły oraz rzeźby w miękkim drewnie.

Galeria

 

Spacer w makach

Nasz przydomowy pejzaż pokrył się czerwonym kobiercem maków, korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer wśród nich. Nasz dom pięknie prezentuje się na ich tle.

Galeria

 

Spontaniczny grill

Korzystając z uroków pięknej pogody, której w tym roku tak niewiele, spontanicznie zorganizowaliśmy sobie grila. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc pań terapeutek :)

Galeria

 

Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dnia 7 czerwca pani Dyrektor brała udział w uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis.

Sesja poświęcona była przypomnieniu wyjątkowej postaci Wandy Błeńskiej i jej szczególnych zasług w pracy na rzecz chorych i cierpiących. Sejmik Województwa ogłosił rok 2021 w województwie kujawsko-pomorskim Rokiem Wandy Błeńskiej.

W czasie sesji przedstawiciele placówek otrzymali pisemne podziękowania od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rolę i trud włożony w zwalczanie skutków pandemii i niesienie pomocy potrzebującym.

Galeria

 

Wycieczka do Bydgoszczy

7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Bydgoszczy. Słoneczna pogoda zachęcała nas do zwiedzania zabytków Starego Rynku, spacerów Wyspą Młyńską. Największą atrakcją naszej wycieczki był rejs statkiem po rzece Brda, pyszne lody nad rzeką oraz wsłuchiwanie się w dźwięk muzyki przygrywającej kapeli.

Galeria

 

Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W dniu 2 czerwca drogą online uczestniczyliśmy w X Jubileuszowej edycji Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem "Dwa serca, jedna miłość - Ojczyzna", w którym mogliśmy się wsłuchać w koncert z okazji 101 Rocznicy Urodzin Jana Pawła II - wielkiego autorytetu wielu Polaków.

Galeria

 

Familiada

Z okazji Dnia Matki obchodzonego u nas jako Dzień Rodziny bawiliśmy się rywalizując, a jednocześnie integrując, w grze grupowej wzorowanej na programie telewizyjnym "Familiada". Występowaliśmy jako rodzina Kowalskich i Ufoludków walcząc o nagrodę. Prowadząca była na tyle miła, że upominki wręczyła wszystkim uczestnikom. Był też słodki poczęstunek w postaci włoskiego jabłecznika wykonanego przez nasze panie kucharki.

Galeria

 

Zajęcia edukacyjne

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez trenera - panią Jadwigę Wiśniewską, zatytuowanych "Czy każda woda zdrowia doda?" Zajęcia zorganizowane przez Zieloną Szkołę w Goreniu w ramach Programu Priorytetowego "Edukacja Ekologiczna 2021" refundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zdobyliśmy wiedzę na temat zasobów i jakości wody na naszej planecie. Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia.

Galeria

Występ pani Pauliny Pyszkowskiej

Swoją obecnością i występem zaszczyciła nas utalentowana mieszkanka gminy Kowal - pani Paulina Pyszkowska. Wokalistka w 2019r. wzięła udział w programie telewizyjnym "Szansa na sukces", w którym zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki Urszuli "Malinowy król". W podziękowaniu za występ wręczyliśmy artystce rękodzieło wykonane na terapii zajęciowej.

Galeria

 

Dzień czekolady

W ramach zajęć z rehabilitacji społecznej uczciliśmy Dzień czekolady. Najpierw odbyliśmy wirtualny spacer po fabryce czekolady Wedel, a następnie przystąpiliśmy do samodzielnego wyrobu czekoladek.

Galeria

 

Wyjazd do Zielonej Szkoły

Korzystając z pięknej pogody wyjechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Odwiedziliśmy zwierzęta w minizoo i urządziliśmy ognisko.

Galeria

 

Święto Narodowe 3 Maja

W tym roku obchodziliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Dzień 3 maja jest w polskiej tradycji dniem radosnej, patriotycznej uroczystości. Na zajęciach terapeutycznych wykonaliśmy flagi, które potem zdobiły nasze okna. Oglądaliśmy również koncert w wersji online p.t.: " Viwat Maj, 3 Maj" w wykonaniu artystów powiatu włocławskiego.

Galeria

 

Majówka

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszcza miesiąc maj rozpoczęliśmy wspólnym grilowaniem. Ciepłe jadło zachęciło nas do dalszej zabawy przy karaoke, a muzyka porwała do tańca.

Galeria

Dzień książki

W ramach trening umiejętności spędzania czasu wolnego spędziliśmy miło czas na wzajemnym czytaniu książek.

Galeria

 

Spacer z kijkami

W ramach zajęć ruchowych spacer z kijkami po ogrodzie i okolicy, to jedna z naszych ulubionych form rekreacji.

Galeria

 

Urodziny mieszkanki

Dziś pani Ania obchodziła 90-te urodziny. Był tort, życzenia i prezent. Wszystkiego najlepszego pani Aniu :)

Galeria

 

Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek

W Wielkanoc zajączek wielkanocny ukrył w naszym ogrodzie czekoladowe jajeczka. Ruszyliśmy więc na poszukiwania. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Galeria

 

Wielka Sobota

Wielka Sobota, to ostatni dzień Wielkiego Tygodnia poprzedzający święto Zmartwychwstania. W tym dniu odbyło się w naszej kaplicy święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Święto zbiegło się w czasie z imieninami naszego proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego. Z tej okazji wręczyliśmy księdzu bukiet kwiatów.

Galeria

 

Świąteczne dekoracje

Ruszyliśmy pełną parą, żeby zdąrzyć przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Pracy było dużo, ale taka praca, to satysfakcja i przyjemność.

Galeria

 

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej, upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy witanego przez mieszkańców machaniem gałązkami palmowymi. W tym dniu, w naszej kaplicy, odbyło się święcenie palemek, będących symbolem radosci i triumfu. Mieliśmy także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz namaszczenia chorych.

Galeria

 

Przygotowania do Niedzieli Palmowej

Niedziela Palmowa to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego. Rozpoczyna Wielki Tydzień, i to właśnie tego dnia w kościołach święci się palmy. My swoją już mamy.

Galeria

 

Remonty łazienek

Mimo trudnych, pandemicznych warunków czynimy wszystko, co w naszej mocy, aby podnosić jakość usług bytowych. Staramy się, żeby naszym mieszkańcom żyło się lepiej, wygodniej i ładniej. Obecnie remontujemy już piątą łazienkę. Wszystkie prace wykonujemy sposobem gospodarczym, minimalizując tym samym koszty inwestycji.

Galeria

 

Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze"

Dziś mieliśmy przyjemność brać udział w transmisji online koncertu Zespołu Pieśni i Tańca " Mazowsze" p.t.: " Kalejdoskop Barw Polski ". Podziwialiśmy ciekawą choreografię, przepiękne, barwne stroje z różnych regionów Polski, narodowe tańce i słuchaliśmy najbardziej popularnych piosenek.

Galeria

 

Dzień Kobiet

Nasi panowie, jak zawsze, spisali się na medal ;)  Nie zapomniali o święcie kobiet. Panie miały okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego, otrzymały kwiaty i słodycze. Na koniec był słodki poczęstunek.

Galeria

 

Środa Popielcowa

W tym roku Popielec odbył się na terenie naszego Domu, a poprzedziła go wspólna kolęda. Ksiądz rozdał nam święte obrazki i poczęstował cukierkami.

Galeria

 

Walentynki

W tym roku Walentyki połączyliśmy z ostatnim dniem karnawału. Każdy z nas dostał życzenia od tajemniczego wielbiciela. Były tańce, zabawy i nasze ulubione faworki.

Galeria

 

Ostatki

W Tłusty Czwartek rozpoczęły się ostatki. Żeby tradycji stało się zadość, oprócz konsumpcji pączków, w strojach przebierańców odwiedzaliśmy mieszkańców i personel Domu. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, zbieraliśmy fanty.

Galeria

 

Zimowe przyjemności

W tym roku zima nie poskąpiła nam śniegu, a śnieg to nie tylko obowiązek odśnieżania ale też dobra zabawa. Ruch na swieżym powietrzu, to samo zdrowie. Niektórzy z nas sprawiają wrażenie, że mróz im niestraszny.

Galeria

 

Spędzanie czasu wolnego

Gdy na dworze trzaskający mróz, czas wolny spędzamy w domu na grach i zabawach trenując jednocześnie nasze funkcje poznawcze.

Galeria

 

Wspólne kolędowanie

Lubimy śpiewać, zwłaszcza kolędy w nastrojowym klimacie.

Galeria

 

Dzień Babci i Dziadka

Z tej okazji grupa teatralna przygotowała dla seniorów niespodziankę w postaci montażu słowno-muzycznego. Uczestnicy zajęć manualnych wyczarowali przepiękne hiacynty i laurki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Wszystkim naszym babciom i dziadkom składamy najserdzeczniejsze życzenia. Zdrowia, miłości i pogody ducha :)

Galeria

 

Zimowy spacer

Rekreacja na świeżym, zimowym powietrzu, to samo zdrowie, piękne widoki  i dobra zabawa.

Galeria

 

Urodziny

Każde okrągłe urodziny świętujemy tortem wykonanym przez nasze wspaniałe kucharki. Jego smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny, mniam ;)

Galeria

 

Wigilia

W tym roku trochę inna niż wszystkie. W spokoju, w modlitwie, bez gości. W gronie rodziny naszego Domu.

Galeria

 

Święta czas zacząć

Nasz dom już przyozdobiony. Stoją choinki, stroiki, bombki. Cudowny klimat.

Jutro Wigilia - jesteśmy gotowi na modlitwę i wspólną wieczerzę, tym razem we własnym gronie, bez gości ale z rodziną i bliskimi w sercu.

Galeria

 

Świąteczne pierniczki

W ramach terapii kulinarnej przygotowania do świąt idą pełną parą. Roznoszący się aromat pieczonych pierniczków ukaja nasze zmysły beztroskim, domowym klimatem.

Galeria

 

Mikołajki

W dniu swoich imienin odwiedził nas Święty Mikołaj i jak co roku wręczył nam prezenty. Ale to nie wszystko, zostaliśmy także nagrodzeni za udział w zajęciach rehabilitacji społecznej, za nasze zaangażowanie oraz za wytrwałość, cierpliwość i współpracę z terapeutami w obliczu ograniczjącej nas pandemii. Pracownicy pierwszego kontaktu przygotowali dla nas dyplomy z informacją za co nas cenią najbardziej.

Galeria

 

Mikołajkowa niespodzianka

7 grudnia spotkała nas miła niespodzianka. Samorząd Gminy Baruchowo, za pośrednictwem Zastępcy Wójta i Sekretarza Gminy, przekazali nam, na ręce Pani Dyrektor, mikołajkowy kosz słodkości wraz z życzeniami zdrowia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

Dziękujemy :)

 

Świąteczne dekoratorstwo i zdobnictwo

Terapia manualna, a w jej ramach dekoratorstwo i zdobnictwo, to jedno z naszych ulubionych zajęć - zwłaszcza w kontekście Mikołajek i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Galeria

 

Narodowe Święto Niepodległości

Corocznie 11 listopada ochodzimy święto odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r, po 123 latach zaborów. Tego dnia wieszamy na naszych domach flagi. W tym roku naszą placówkę ozdobiły także liczne doniczki z chryzantemami otrzymane w ramach wsparcia producentów i sprzedawców tych kwiatów.

Galeria

 

Wirtualne odwiedziny

W związku z ograniczoną, ze względu na pandemię, możliwością odwiedzin wprowadziliśmy perspektywę kontaktów wirtualnych za pomocą komunikatora Skype. W ten sposób możemy rozmawiać i widzieć bliskich lub uzyskać wsparcie psychologiczne. Nie praktykowana przez nas dotąd technologia sprawiła nam wiele radości, ukoiła nieco tęsknotę za rodziną i znajomymi :)

Galeria

 

Święto Zmarłych

W zadumie i spokoju oddaliśmy się pamięci o zmarłych mieszkańcach. Ozdobiliśmy ich groby własnoręcznie wykonanymi wiązankami i światełkiem. Uczciliśmy wspólną modlitwą za spokój ich dusz.

Galeria

 

Dzień Dyni

Każda okazja jest dobra, by zająć czymś ręce i umysły, a przy okazji miło i pożytecznie spędzić czas.

Dynia stała się ostatnio tematem przewodnim terapii manualnej i kulinarnej, a finalnym efektem naszych prac są piękne kolorowanki i pyszny dżem, mniam ;)

Galeria

 

Jesienne spacery

Korzystając z uroków polskiej złotej jesieni zażywamy świeżego powietrza na wspólnych spacerach :)

Galeria

 

Dzień papieski

16 października zebraliśmy się wszyscy, by w zadumie i skupieniu uczcić 42 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II.

Jak mawiał Papież " Tu, w Wadowicach wszystko się zaczęło ...", więc nie mogło zabraknąć kremówek, może nie wadowickich, ale równie pysznych.

Galeria

 

Dzień chłopaka

30 września obchodzimy dzień chłopaka, nie mogliśmy zapomnieć o naszych panach. Uczciliśmy ten dzień licznymi konkursami i zabawami. Były także tańce i słodki poczęstunek, a w prezencie butelka piwa bezalkoholowego.

Galeria

 

Warsztaty kulinarne

29 września, dziś na na zajęciach z terapii kulinarnej uczyliśmy się piec pizzę, wybór padł na hawajską. Była przepyszna :) 

Galeria

 

Święto pieczonego ziemniaka

Jak co roku, tak i teraz, bawiliśmy się piekąc ziemniaki i kiełbaski w ognisku. Nasze teraputki zorganizowały wiele zabaw i konkursów o tematyce ziemniaczanej, a kucharki upiekłe pyszne ciasto. Towarzyszyła nam piękna pogoda, muzyka i dobry humor.

Galeria

 

Spektakl pod lipą

Dnia 16 września do naszego domu przyjechała grupa teatralna z Krakowa z występem pod tytułem "Alibi". Ze względów bezpieczeństwa przedstawienie odbyło się na dworzu, z zachowaniem dystansu społecznego wobec przybyłych gości. Wykorzystaliśmy piękną pogodę i cień lip, pod którymi zorganizowaliśmy widownię.

Galeria

 

Wakacyjne ognisko

20 sierpnia korzystając z pięknej pogody spędzaliśmy czas na łonie natury. Piekliśmy kiełbaski i kaszanki. Skoczna muzyka umilała nam czas.

Galeria

 

Poszukiwanie kwiatu paproci

24 lipca dwie drużyny mieszkańców udały się na poszukiwanie kwiatu paproci. W wierzeniach słowiańskich legendarny kwiat miał zapewnić znalazcy bogactwo i dostatek.

Tradycyjnie nasze panie plotły też wianki i puszczały je na wodę. Potem były wspólne tańce i zabawa.

Galeria

 

Dekoratorstwo

Dekoracje domowe wykonywane w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego.

Galeria

 

Ergoterapia

Piękna pogoda na dworzu sprzyja zajęciom ergoterapii, czyli terapii przez pracę.

Galeria

 

Wycieczka do Zielonej Szkoły

17 czerwca 2020r. byliśmy na wycieczce w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym

Piewrsze nasze wspólne wyjście od długieeego czasu. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, bez kontaktu z osobami z zewnątrz, spędziliśmy wspólnie czas podziwiając zwierzęta w zagrodzie i korzystając z przyrządów do ćwiczeń.

Galeria

 

Życzenia świąteczne

W tym roku ograniczyliśmy się do przesyłania życzeń drogą elektroniczną.

Jest to trudny czas dla nas wszystkich, a dla listonoszy szczególnie pracowity i, ze względu na panującą pandemię, niebezpieczny. 

Postanowiliśmy więc nie dokładać pracownikom poczty dodatkowych obowiązków jednocząc się z nimi i ze wszystkimi przesłaniem:  zdrowia i wytrwałosci.

 

Dekoracje świąteczne

Świąteczny nastrój przyćmiony czyhającym zewsząd koronawirusem.

Staramy się zająć ręce i umysły czym tylko możemy, a więc przystąpiliśmy do dekorowania naszego domu.

Święta Wielkiej Nocy w tym roku będą inne, nie spędzimy ich z rodzinami :(

Galeria

 

Dzień Kobiet

W tym wyjątkowym dniu mężczyźni przygotowali paniom przemiłą niespodziankę. Były wiersze, życzenia, prezenty oraz humorystyczne przedstawienie w wykonaniu przebranych panów. Całość zwieńczył słodki poczęstunek i wspólne śpiewy.

Galeria

 

 

Bal karnawałowy w naszym domu

20 lutego w naszym domu wraz z zaproszonymi gośćmi z Kowala, Wilkowiczek, i Czarnego świętowaliśmy ostatnie dni karnawału. Wspólną zabawę przy dobrej muzyce uświetnił pokaz mody ekologicznej. Kreatywność wykonania strojów była zaskakująca. Jak przystało na Tłusty Czwartek było tłusto i słodko.

Galeria

 

Bal karnawałowy w Wilkowiczkach

13 lutego zawitaliśmy do naszych przyjaciół w Wilkowiczkach, gdzie razem z mieszkańcami i uczestnikami z innych placowek bawiliśmy się na balu karnawałowym.

Bawiliśmy się wyśmienicie, czego zwieńczeniem był wybór króla i królowej balu.

Galeria

 

Bal karnawałowy w Czarnem

29 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnem. Braliśmy udział w konkursie tańca, wyborach króla i królowej balu.

Było przezabawnie i kolorowo :)

Galeria

 

Dzień z folklorem kujawskim

27 stycznia w naszym domu był dniem z folklorem kujawskim. Już po raz drugi gościła u nas Kapela ze Smólnika. Zespół uświetnił swój występ śpiewem kolęd, pastorałek oraz kujawskich pieśni. Nie zabrakło również odtańczenia kujawiaka.

Galeria

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia przedszkolaki z Baruchowa uczciły Dzień Dziadka i Babci śpiewając piosenki, recytując wierszyki oraz wręczając włsanoręcznie wykonane lurki.

Galeria

 

Zespół Pieśni i Tańca " Swojacy"

21 stycznia Zespół Pieśni i Tańca " Swojacy" z Baruchowa zaprezentował kolędy i pastorałki.

Galeria

 

Jasełka w wykonaniu dzieci z SP w Kowalu

16 stycznia roześmiane buźki dzieci znów do nas zawitały, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Kowalu. Przedstawiły Jasełkę Bożonarodzeniową według swojego scenariusza. Było świątecznie, miło i wesoło, a na zakończenie słodko.

Galeria

 

Jasełka w wykonaniu dzieci z SP w Baruchowie

15 stycznia w naszym domu gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie. Zaprezentowały swoją interpretację Jasełki Bożonarodzeniowej oraz talent wokalny śpiewając kolędy. W podziękowaniu otrzymały słodkie mikołajki, po czym z energią ruszyły na zwiedzanie domu.

Galeria

 

Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z SOS-W w Gostyninie

10 stycznia dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostynie po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Tym razem przedstawiły koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Galeria

Wigilia 

W ten wyjątkowy dzień wszyscy razem zasiedliśmy do wspólnego stołu, podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem duuużo zdrowia. Dziękujemy gościom, którzy do nas zawitali ze Starostwa Powiatowego we Włocławku, z Urzędu Gminy w Baruchowie, księdzu proboszczowi oraz rodzinie jednego z mieszkańców. Dziękujemy także za słodki prezent pod choinką.

Galeria

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowania do świąt w pełni.

W radosnym nastroju kleimy, wycinamy, malujemy, zdobimy. Pierwsza choinka już jest. Powstają następne ozdoby,  wszystko w ramach zajęć rehabilitacji społecznej.

Dziękujemy naszym cudownym terapeutkom za ich uśmiech, ciepło i życzliwość, którymi budują prawdziwie domową i świąteczną atmosferę.

Galeria

 

Urodziny

6 grudnia czworo naszych mieszkańców obchodziło okrągłe urodziny:90-te, 70-te, 60-te i 40-te

Życzymy im dużo zdrówka :)

Galeria

 

Mikołajki

6 grudnia Mikołaj pamiętał także o nas. Każdy otrzymał słodki upominek. Osoby wyróżniające się aktywnością na zajęciach terapeutycznych dodatkowo zostały nagrodzone paczką ze słodyczami, kawą i herbatą. Mikołaj wręczył także rózgi, ci co je otrzymali wiedzieli dlaczego :) :) :)

Galeria

Występ zespołu Jubilatki

Andrzejki w naszym Domu uświetnił występ zespołu Jubilatki z Czarnego.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia :)

Galeria

 

Andrzejki

26 listopada upłynął pod znakiem wróżb, magii i zabawy, a wszystko dzięki paniom terapeutkom, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły aneks w tajemniczą i klimatyczną salę.

Galeria

 

Koło Fortuny w ŚDS w Czarnem

20 listopada, to dzień spędzony razem z przyjaciółmi z różnych placówek w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czarnem.

Dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy, m.in. w Koło Fortuny.

Galeria

 

Występy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie

15 listopada zawitały do nas dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego im. Jana Pawła II w Gostyninie.

Zaprezentowały iscenizację do wiersza Juliana Tuwima " Rzepka" oraz występ zespołu wokalnego "Gwiazdeczki".

Całość została nagrodzona gromkimi brawami i slodkim poczęstunkiem.

Galeria

 

Występ Kapeli spod Kowala

7 listopada czas umiliła nam Kapela spod Kowala.

Członkowie zespołu swoim graniem i śpiewaniem porwali nas do tańca i wspólnej zabawy.

Galeria

 

Święto Dynii

30 października zajecia terapeutyczne przybrały kolory jesieni, podczas których dynia wystąpiła w roli głównej.

Z jej miąższu przygotowaliśmy smaczne przetwory.

Galeria

 

Przygotowania do Święta Zmarłych

Jak co roku odwiedzamy pobliskie groby zmarłych mieszkańców. Dbamy o porządek na ich mogiłach, zanosimy kwiaty, palimy znicze.

Na terapii zajęciowej, wspólnymi siłami, przygotowujemy piękne wiązanki.

Galeria

 

Pizza dla grupy teatralnej

W ramach podziękowań za aktywność i osiągnięcia pani Dyrektor ufundowała pizzę dla grupy teatralnej mieszkańców Sami Swoi

Galeria

 

Jesień w muzyce i poezji

22 października odbyło się spotkanie muzyczno-literackie pt. "Jesień w muzyce i poezji".

Spędziliśmy miło czas słuchając nostalgicznych wierszy oraz znanych i lubianych piosenek o tematyce jesiennej.

Galeria

 

Wybory parlamentarne 13 października 2019r.

Galeria

 

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

W dniu 7 października 2019r. byliśmy na wycieczce w Bydgoszczy. Pierwszym etapem naszego zwiedzania było Muzeum i Historii Brudu, gdzie przewodnik zapoznał nas z historią używania mydła. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których każdy mógł zrobić własne mydełko. Kolejnym punktem była Wieża Ciśnień, z której, dzięki sprzyjającej pogodzie, mogliśmy podziwiać panoramę Bydgoszczy. Wspólny posiłek nad rzeką Brdą zakończył naszą wycieczkę.

Galeria

 

Dzień Chłopaka

30 września 2019r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Panie przygotowały dla panów upominki, prezentacje i zaprosiły do wspólnej zabawy w karaoke.

Galeria

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 12 września 2019r. wraz z zaprzyjaźnionymi Domami z Czarnego i Wilkowiczek świętowaliśmy "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Rozpoczęliśmy odczytaniem listu od Ziemniaka. Wspólną zabawę przeplatały konkursy, gry, słodki poczęstunek oraz wspólny obiad. Piękna pogoda sprzyjała pieczeniu kiełbasek i ziemniaków na ognisku.

Galeria

Pożegnanie lata

25 sierpnia 2019r. Zakończenie pięknych i słonecznych wakacji uczciliśmy wspólnym grilowaniem połączonym z zabawą taneczną. Nasza grupa teatralna Sami Swoi dodatkowo umiliła nam czas prezentując  inscenizację wiersza Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. " Dziad i Baba". 

Galeria

 

Zoo Safari w Borysewie

20 sierpnia 2019r, w upalny wakacyjny dzień zawitaliśmy do słynącego ze zwierząt pochądzących z najdalszych zakątków świata Zoo Safari w Borysewie. Stanęliśmy twarzą w twarz z najgroźniejszymi dzikimi zwierzętami.

Galeria

 

Wycieczka rowerowa do Zielonej Szkoły

Lato sprzyja rekreacji. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na przejażdżkę rowerową do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.

Galeria

 

Terapia kulinarna

Na terapii kulinarnej przygotowujemy pyszności, na które mamy ochotę.

Dziś były to placki ziemniaczane :)

Galeria

 

Wyjazd do Muzeum Etnograficznego

26 lipca 2019r. grupa mieszkańców naszego Domu wybrała się do Muzeum Etnograficznego we Włoclawku, by zobaczyć wystawy o lokalnym rzemiośle, sztuce ludowej i rolnictwie w czteropietrowym spichlerzu z XIX wieku.

Zwiedzanie zakończyli nad Włocławskimi Bulwarami, gdzie w promieniach słońca delektowali się pysznymi lodami.

Galeria

 

Wycieczka do ZOO

19 lipca 2019r, korzystając z pięknej, słonecznej pogody mieszkańcy udali się na wycieczkę do ZOO w Płocku.

Podziwiali egzotyczne zwierzęta, ptaki iryby.

Najwieksze zainteresowanie wzbudziła małpka karmiąca swoje maleństwo. :)

Galeria

 

Święto Osób Niepełnosprawnych w DPS w Kowalu

26 czerwca 2019r. na zaproszenie Domu Pomocy w Kowalu uczestniczyliśmy w Święcie Osób Niepełnosprawnych.

Była to dobra okazja do spotkania się z przyjaciółmi z innych domów, wspólnych rozmów oraz dobrej zabawy.

Galeria

 

Poszukiwanie kwiatu paproci

25 czerwca 2019r. mieszkańcy ruszyli w poszukiwaniu kwiatu paproci. Drogę do niego wyznaczały wskazówki zaszyfowane w rebusach i zagadkach. Prawidłowe rozwiązanie każdej z nich, krok po kroku, doprowadziło zwycięzką drużynę do celu.

Po odnalezieniu kwiatu paproci mieszkańcy wspólnie pletli wianki i puszczali je na wodę.

Gorące zmagania ochłodziły lody i soczysty arbuz

Galeria

 

Dzień Sportu

Dzienia 18 czerwca 2019r. terapeuci zorganizowali Dzień Sportu.

W sportowych zmaganiach brały udział osoby o różnym stopniu sprawności. Wszystkie konkurencje były dostosowane do możliwosci podopiecznych biorących udział w rozgrywkach.

Spalone kalorie uzupełnił lodowy poczęstunek.

Galeria

 

Występ Zespołu Folklorystycznego SMÓLNIK

Dnia 14 czerwca 2019r. w naszym Domu wystąpił Zespół Folklorystyczny SMÓLNIK.

Przedstawił on bogactwo tradycji kultury ludowej prezentując zwyczaje, tańce, melodie, przyśpiewki i gwarę Nadwiślańskich Kujaw Wschodnich.

Mieszkańcy dali się ponieśc wspólnej zabawie i śpiewom.

Zespołowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i stworzenie wspaniałej atmosfery.

Galeria

 

Impreza ŚDS w Czarnem

W dniu 5 czerwca 2019r, na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem, uczestniczyliśmy w corocznej zabawie plenerowej pt. " Kostka w grze". Spośród ośmiu drużyn biorących udział udział w grze zajęlismy drugie miejsce.

Całej imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, wspólny obiad oraz zabawa taneczna.

Serdecznie dziekujemy za zaproszenie.

Galeria

 

Majówka 

30 maja 2019r. w naszym Domu odbyła się Majówka, na którą przybyli goście z czterech zaprzyjaźnionych placówek: z Kowala, Wilkowiczek, Rzeżewa i Czarnego.

Po powitaniu przez panią dyrektor grupa teatralna Sami Swoi zaprezentowała przedstawienie pod tytułem " Wierszolandia".

Całej imprezie towarzyszyła zabawa taneczna połączona z licznymi grami i konkursami, także na świeżym powietrzu.

Dopełnieniem był stół szwedzki obfitujący w pyszne ciasta i owoce.

Galeria

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019r.

W siedzibie DPS w Kurowie został utworzony okręg wyborczy, w którym mieszkańcy naszego Domu mieli możliwość oddania głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego

 

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

24 maja 2019r. mieszkańcy naszego Domu odbyli podróż do przeszłości w wiosennych klimatach pouwłaszczeniowej wsi mazowieckiej.

Podziwiali wygląd dworków szlacheckich, chałup wiejskich, zagród, ogródków, pasiek, zwierząt oraz wystawę prac twórców ludowych.

Odwiedzili miejsca, w których kręcono zdjęcia do wielu filmów i programów telewizyjnych.

podróż zakończył relaks w Karczmie Pohulanka przy konsumpcji pysznych lodów.

Galeria

 

15.05.2019 r. Grupa teatralna Sami Swoi wystąpiła w Szkole Podstawowej w Baruchowie prezentując twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w przedstawieniu po tytułem: "Wierszolandia".  Mieszkańcy przedstawili inscenizację utworów: Zosia Samosia, Leń, Żaba, Żuk. Występ spotkał się z dużym aplauzem młodej widowni. Przedstawienie powstało przy współudziale terapeutów: pani Anny Seroczyńskiej i pani Katarzyny Grabowskiej z mieszkańcami Domu. 

 

26.04.2019 Dziś nasi mieszkańcy wzięli udział w XX PREZENTACJACH TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Mój Świat - Moje Życie , któych organizatorem był BROWAR B we Włocławku. Mieszkańcy wystapili z przedstawieniem ,, Wierszolandia", jetesmy dumni i pełni podziwu dla pracy jaką wykonali.

 

16.04 2019 W dniu dzisiejszym masz dom odwiedził teatr z Krakowa, artysci wystapili z programem ,,Piosenka jest dobra na wszystko".Mieszkańcy wysłuchali piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

08.04. 2019 Nasi mieszkańcy wzieli udział w kiermaszu przedświątecznym i wystawie rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”  które odbyły się w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym w Toruniu. 

 

08.03.2019 Dziś świętowalismy Światowy Dzień Kobiet.Nasi panowie przygotowali dla swoich koleżanek montaż słowno - muzyczny o roli kobiety w dziejach swiata, oraz drobne upominki. 

 

05.03.2019 Reprezentacja naszego domu wzięła udzaił w zabawie ostatkowej w DPS Kowal.Mieszkańcy mile spędzili czas z kolegami z innnych ośrodków.

 

26.02 .2019 W dniu dzisiejszyn odbyła się w naszym domu zabawa zabawa karnawałowa. Czas spedziliśmy w towarzystwie gości z ŚDŚ w Czarnem.Po plasach i zabawach przyszedł czas na słodki poczęstunek.

 

18.02.2019 W ramach teatroterapii mieszkancy odwiedzili Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, obejrzeli przedstawienie ,,Królewna Śnieżka".

 

07.02.2019 Dzisiaj nasz dom odwiedziła młodzież z ZSS w Kowalu. Mieszkańcy wysłuchali montazu słowno - muzycznego zwiazanego  z obchodami dnia seniora.29.01.2019 W naszym domu odbyły sie dziś wybory do Rady Mieszkańców. Po trudach dokonania wyboru swojego reprezentanta mieszkańcy korzystajac z zaproszenia ŚDŚ w Czarnem wzieli udział w zabawie karnawałowej ,, Dzieci kwiaty".

 

23.01.2019 Dzień Senoira. W dniu dzisiejszyn świetowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Imprezę uświetnił występ zespołu folklorystycznego ,,Swojacy" z Baruchowa. Artyści i mieszkańcy mile spedzili czas przy słodkim poczęstunku.

 

10.01.2019 Noworoczny koncert kolęd. Tego dnia nasz dom odwiedziły dzieci z zaprzyjażnionego ZSP w Baruchowie. Młodziez przedstawiła montaz słowno- muzyczny o tematyce światecznej.

 

20.06.2018. Wykorzystując ofertę reperuarową teatru płockiego grupa mieszkanców oglądała spektakl  p.t. "Pchła Szachrajka". Dowcipny scenariusz, stosowna scenografia i znakomita gra aktorów sprawiły, że pobyt w teatrze pozostawił na długo miłe wspomnienia. 

 

08.06.2018r. Wybraliśmy się na wycieczkę po równinie mazowieckiej. Zwiedziliśmy miejsce kultu religijnego w Głogowcu. Dzięki uprzejmości miejscowego księdza proboszcza poznaliśmy historię kościoła i zwiazanego z nim kultu. W Oporowie zwiedziliśmy zamek ze zgromadzonymi w nim zbiorami muzealnymi, a w Kutnie podziwialiśmy uroki miasta.

Na zaproszenie pani kierownik i uczestników ŚDS w Czarnem grupa naszych mieszkanców gościła na zabawie plenerowej. Wykorzystując ciepłą i słoneczną aurę, na terenach rekreacyjnych ŚDS zorganizowano gry i zabawy sprawnościowe. Nasi mieszkańcy ochoczo włączali się w zabawę i radosną rywalizację. Wspólnie spędzony czas był okazją do utrwalania wcześniej zawartych znajomości i więzów integracyjnych między oboma placówkami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

31.05.2018. Braliśmy udział w obchodach Święta Bożego Ciała. Nasz Dom przygotował ołatarz, który był usytuowany przy kościele parafialnym w Kłotnie.

                                                                                                

 

30.05.2018 Dzień Rodziny. Pod taką nazwą świętowaliśmy jednoczesnie Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Gościlismy  z tej okazji w naszym Domu małżeństwo Państwa Łukaszewiczów z Kowala. Pan jest znanym w regionie gawędziarzem i autorem publikacji o folklorze Kujaw, Pani zaś to wokalistka amatorka, ale o pięknym operowym głosie. Kujawskimi "gotkami i łopowiastkami", a także znanymi i lubianymi piosenkami uświetnili Państwo czas mieszkańcom, za co serdeecznie dziękujemy.

 

11 maja mieszkańcy wybrali się na wycieczkę do Włocławka. Odwiedziliśmy papugarnię, gdzie można było podziwiać wiele gatunków papug. Bliski kontakt z oswojonymi egzotycznymi ptakami sprawił dożo radości i dobrej zabawy. Papugi bardzo dbały o to, by zaprzyjaźnić się ze swymi gośćmi. Byliśmy również na lotnisku Aeroklubu Włocławkiego w Kruszynie. Zobaczyliśmy samoloty i szybowce, poznalismy wiele ciekawostek dotyczących sportów lotniczych. Przywieźliśmy z tej wycieczki dużo pozytywnych wrażęń.

 

Początek maja to czas rozpoczęcia sezonu grillowego. W środku długiego majowego  weekendu, 2 maja i w okolicach  naszego Domu zaczął unosić się kuszący zapach grillowanej kiełbaski i kaszanki. Przyciągnął on wielu amatorów tego rodzaju biesiadowania. Najważniejszy to dobry początek.Wszyscy orzekli, że takie wydarzenie trzeba powtarzać częściej.

 

26 kwietnia w Browarze B we Włocławku miały miejsce XIX Prezentacje Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Mój świat, moje życie". Nasz Dom reprezentowała grupa teatralna "Sami Swoi". Przedstawiła inscenizację wiersza J.I.Kraszewskiego pt. "Dziad i Baba". Naszym artystom gratulujemy popisu i dziękujemy za godne  reprezentowanie placówki.

 

18 kwietnia Mieszkańcy Domu uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po zwiedzeniu Muzeum Etnograficznego, Kamienicy pod Gwiazdą udaliśmy się na spacer po Starówce. Piękny słoneczny dzień pełen wrażeń uwieńczony został słodką konsumpcją.

 

W dniu 11 kwietnia 2018r gościliśmy w naszym Domu panią Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnem wraz z uczestnikami. Nasze
spotkanie miało charakter integracyjny, towarzyski, wypełnione zabawami i konkursami o tematyce wiosennej dostarczyło wielu pozytywnych doznań i emocji.

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny